קילומטר לליטר - פורטל רכב : אלפי רכבים ואופנועים , כתבות , חדשות , מחשבונים , השוואות רכבים , נתוני רכב , צריכת דלק אמיתית ועוד.
דגמים חמים: טויוטה קורולה  | סוזוקי בלנו  | סובארו B4  | אופל אסטרה  | רנו מגאן  | סיטרואן ברלינגו‏  | יונדאי אקסנט  | פולקסווגן פולו  | מאזדה 3
XMLHeb 1
יצרן
דגם
שנה
תת דגם
חיפוש רכב חופשי (יצרן ודגם)
הודעות מערכת
 • 04/09/2016 מחיר בנזין אוקטן 95
  5.96 ש"ח בשירות עצמי

  6.15 ש"ח כולל שירות

 • 04/09/2016 מחיר סולר
  7.21 ש"ח

  (ממוצע תחנות)

הרכבים הנצפים ביותר החודש
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  15.8 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  15457
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  16.1 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  13347
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  16.6 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  13175
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  16.1 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  13052
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  20.4 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  12940
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  15.8 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  12868
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  15.8 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  12506
 • ציון ירוק:
  153
  צריכת דלק בפועל:
  11.23 [ק"מ/ל]
  צריכת דלק יצרן:
  16.1 [ק"מ/ל]
  מספר צפיות:
  10986
מזיני התכנים המובילים
 • גורג כלדאוי
 • יוחאי שמר
 • saar noy
 • itzik barel
 • נתנאל מכלוף
 • גיא באור
 • אלכס בורדו
 • גנדי טבקין
 • רון כהן
עמוד ראשי >> מאמרים מעולם הרכב טיפים לחיסכון בדלק

טיפים לחיסכון בדלק

| כותב המאמר: מערכת האתר

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה דראסטית במחירי הדלק בעולם וכיום כולם מבינים שהמחירים לא יחזרו לרמותיהם מלפני 10-15 שנה. מבין ההוצאות השוטפות על הרכב, הדלק הוא ההוצאה היקרה ביותר בהפרש עצום משאר ההוצאות ואחת ההוצאות הכבדות בכל משק הבית שמחזיק מכוניות.


בשנים האחרונות אנו עדים לעליה דראסטית במחירי הדלק בעולם וכיום כולם מבינים שהמחירים לא יחזרו לרמותיהם מלפני 10-20 שנה. מבין ההוצאות השוטפות על הרכב, הדלק הוא ההוצאה היקרה ביותר, בהפרש עצום משאר ההוצאות ואחת ההוצאות הכבדות בכל משק הבית שמחזיק מכוניות.
בחלק גדול מהמקרים, משפחה טיפוסית מחזיקה 2 מכוניות, לרוב בנפח 1.6 אוטומט שנוסעות במצטבר כ – 4500 ק"מ בחודש (2 הרכבים יחדיו). אם נצא מנקודת הנחה שרכב משפחתי חדש יחסית, בנפח מנוע 1.6 אוטומט יצרוך בממוצע כ – 1:11 ק"מ/ליטר, ומחיר בנזין 95 עומד על 7.26 ₪/ליטר (נכון להיום), אזי תיאלץ משפחת ישראלי לשלם כ – 2,970 ₪ בכל חודש רק על דלק, או בתרגום שנתי כ – 35,640 ₪ בשנה!
מערכת האתר ליקטה לכם מס' טיפים שיעזרו לכם להפחית בצורה משמעותית את הוצאות הדלק.חבל על כל טיפה
לפני קניית הרכב

לפני שאתם ממהרים לקנות מכונית, נסו לאפיין היכן רוב נסיעותיכם. אם אתם חיים בעיר ומקום העבודה שלכם בעיר, אזי חפשו כלי רכב חסכוני (בנזין מנוע קטן), או לחילופין, אם רוב נסיעותיכם ארוכות מאוד ובכבישים בין עירוניים, אזי תעדיפו רכב בעל מנוע דיזל, יש לשקול גיר ידני או רובוטי.
באתר ניתן לקבל את נתוני צריכת הדלק לכל הרכבים שנמצאים בשוק הישראלי.

נפח מנוע – אחד מהפרמטרים החשובים ביותר לחיסכון בדלק. לרוב, ככל שנפח המנוע גדול יותר, כך צריכת הדלק של הרכב תהיה גבוהה יותר. כאמור, אפיינו את נסיעתכם טרם קניית הרכב ותוכלו לחסוך מאות שקלים בכל חודש.
 
תיבת הילוכים (גיר) – לרוב, גיר ידני יהיה חסכוני יותר מגיר אוטומט! גם כיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית של הגירים האוטומטיים, הגיר הידני חסכוני יותר, למרות שהפער הצטמצם. הדבר נובע מכמה סיבות אך אולי החשובה שבהם היא שבגיר אוטומט תיבת ההילוכים מאבדת מכוח המנוע (מומנט קטן יותר בגלגלים), לעומת תיבת הילוכים ידנית, לכן הרכב יתאמץ יותר. בחלק מהרכבים החדשים, ניתן כיום ליהנות משני העולמות - לשלב בין נוחות נהיגה של תיבת הילוכים אוטומטים, וצריכת דלק של ת"ה ידנית - הגיר הרובוטי. ישנם שיאמרו שלתיבת ההילוכים הרובוטית חסרה העדינות שיש לתיבה האוטומטית, אך צריכת דלק משופרת וניצולת כוח מנוע גבוהה יותר, מכפרת על ה"קפיצות" שלעיתים היא מייצרת.ראשית בחר איזה רכב אתה צריך
תחזוקה שוטפת לחיסכון בדלק

כיבוי המנוע בזמן עמידה – לכיבוי המנוע בזמן שהרכב אינו נוסע, אפילו אם לדקות ספורות, פוטנציאל לחיסכון בדלק. כבו את הרכב אם אתם מחנים אותו ליותר מדקה אחת.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 19%

סעו לאט - למרות שכל רכב עובד ביעילות אופטימלית במהירות (או בטווח מהירויות) שונה, צריכת הדלק מתחילה לעלות משמעותית ב - 96 קמ"ש בד"כ (גרף מצורף, מהירויות מצויינות במייל לשעה). בנסיעה ב - 120 קמ"ש, צריכת הדלק גבוהה ב - 20% מנסיעה ב - 100 קמ"ש.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 7-23%

סעו במתינות - נהיגה אגרסיבית ומהירה מגבירה את תצרוכת הדלק באופן משמעותי. שמרו עד כמה שניתן על מהירות קבועה והימנעו מבלימות והאצות חדות. מעבר לחיסכון בדלק, תפחיתו גם את בלאי הבלמים. באופן כללי נהיגה מתונה יכולה לחסוך כ - 5% בצריכת הדלק בכבישים עירוניים וכ - 33% בנסיעה בינעירונית.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 5-33%שמור על מהירות קבועה של 100 קמ"ש

שימוש בשמן מנוע נכון – לשימוש בשמן מנוע בדרגה נכונה (עפ"י הוראות יצרן), השפעה על צריכת הדלק. לדוגמא, שימוש בשמן מנוע מסוג 10W-30 במנוע שתוכנן במקורו להשתמש בשמן 5W-30, יכול להעלות את צריכת הדלק באחוז עד שניים.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 1-2%

שימרו על לחץ אוויר תקין בצמיגים - ניתן לחסוך עד 3 % בצריכת הדלק של הרכב באם שומרים על לחץ אוויר תקין בצמיגים (עפ"י הוראות היצרן שמופיעות בד"כ על דופן הדלת הקדמית). כל 1 PSI נמוך ממה שצריך, מוביל לעליה בצריכת הדלק של 0.3%.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 3%לחץ אויר נכון בצמיגים חוסך דלק וחיים

שימוש בבקרת שיוט (Cruise control) – במהירויות קבועות (בנסיעה בינעירונית בעיקר) עדיף להפעיל את בקרת השיוט, כך הרכב ישמור על מהירות קבועה ללא האצות והאטות מיותרות.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 7%

מזגן – אמנם במדינתנו החמה, נעשה בלתי אפשרי לנהוג בקיץ ללא מזגן, אך נהגים רבים משתמשים במזגן 10 חודשים בשנה, 24 שעות ביממה. בזמן הפעלת המזגן, צריכת הדלק עולה ב - 10%. יש לציין כי במהירויות גבוהות (מעל 70 קמ"ש), הפעלת מזגן יעילה וחסכונית יותר מפתיחת חלונות הרכב, דבר שמגביר את כוח הגרר ופוגע בביצועים האווירודנמיים של הרכב.
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 10%

חיישן חמצן - טיפול בחיישן חמצן פגום יכול לחסוך בצריכת הדלק במקרים קיצוניים, עד 40%!!
סה"כ פוטנציאל לחיסכון - 4%להקפיד לעשות טיפולי תקופתיים בזמן

תדלוק עצמי – תדלוק עצמי יחסוך לך בין 15-30 אג' לכל ליטר בנזין, ובסולר ההנחה אף תגיע ל - 4 ש"ח לליטר. בתום התדלוק סובבו את אקדח התדלוק והטו אותו לכיוון מיכל הדלק, כך עודף הדלק שנותר בצינורית יישפך למיכל הדלק ולא יתבזבז.

תחזוקה שוטפת של הרכב - טיפולים ותחזוקה שוטפת של הרכב, יקטינו את צריכת הדלק. רכב שאינו עובר טיפולים בזמן (החלפת פילטרים, פלגים וכדומה), צריכת הדלק שלו תהיה גבוהה יותר. יש לציין כי מחקר שנערך ע"י משרד האנרגיה האמריקאי (EPA), מציין כי להחלפת מסנן אויר (פילטר), אין השפעה על צריכת הדלק של הרכב, אלא רק משפרת את ביצועי המנוע.

הורידו מהרכב ציוד שאין בו צורך - עודף משקל ברכב, גורם למאמץ גדול יותר של המנוע וכתוצאה מכך צריכת דלק מוגברת. השאירו בבית כל מה שאינכם צריכים, החיסכון בדלק גדול. כל 45 ק"ג של מטען יכול להעלות את צריכת הדלק ב - 2%.תא המטען אינו המחסן הביתי

רכב דומם הוא רכב חסכוני – נסו עד כמה שניתן לאחד נסיעות עם בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה. כאשר אתם מסיעים את הילדים לחוגים, אן שמא אתם רוצים להגיע למרכז העיר, או בדרככם לעבודה, נסו לקיים את הנסיעות הללו עם אנשים נוספים. התופעה גדלה בשנים האחרונות, בעיקר בקרב סטודנטים שמתחלקים עם חבריהם לספסל הלימודים בנסיעות. ככל שתקדימו ליישם את השיטה, כך תחסכו יותר כסף על דלק.


חזרה
אימייל:
שלח לי את הפרטים
חזרה
שם פרטי(חובה):
שם משפחה (חובה):
שם משתמש(חובה):
סיסמה(חובה):
אישור סיסמא(חובה):
אימייל(חובה):
כתובת:
עיר:
טלפון:
סלולרי:
תאריך לידה:
שפת אם:
עדכונים במייל?:
הרשם